چگونه متوجه اصل بودن یک کالا شویم.

چگونه متوجه اصل بودن یک کالا شویم؟

با توجه به اوضاع کنونی جامعه ما ، و وجود داشتن انبوهی از اجناس فیک و تقلبی ممکن است در خرید بسیاری از کالا شک کنید که آیا این کالا واقعا اصل هست یا خیر ،  امروز در ترکیه خرید میخواهیم تمام راه های ممکن برای تشخیص اصل بودن کالاها را به شما بیاموزیم!

1-کالای اصلی را بشناسید و سپس خرید کنید !

فرض میکنیم شما علاقه مند به یک کالا شدید و فروشنده اصرار دارد که این کالا اصل هست ، یکی از کارهایی که شما برای تشخیص اولیه باید انجام دهید این است که اسم کالا را در گوگل سرچ کنید و از قسمت تصایر ، تصویر کالا را با دقت ببینید و با کالایی که تمایل به خرید آن دارید مقایسه کنید ، چونکه معمولا در کپی های درجه چندم یک محصول تفاوت هایی با نمونه اصل دیده میشود ! پس سعی کنید با دفت این دو محصول را با هم مقایسه کنید و به دنبال تفاوت ها بگردید.

2-به دقت تولید کننده ایمان داشته باشید.

اکئر اجناس اصل در مرحله تولید به دقت بررسی خواهند شد در نتیجه ممکن نیست که ظریف کاری ها دچار ایراداتی باشند ، مثلا در کفش ها ممکن نیست چسب استفاده شده دارای کثیف کاری باشد یا به اندازه استفاده نشده باشد ، یا در البسه به نوع دوخت و ظرافت دوخت ها توجه کنید .

3بارکد کالا را چک کنید.

یک نرم افزار بارکد خوان در گوشی خود نصب کنید و بارکد روی جعبه کالا را چک کنید ، در صورت اصل بودن محصول قطعا کالای مورد نظر شما پس از جستجو به شما نمایش داده خواهد شد و میتوانید متوجه اطلاعات زیادی در مورد کالا شوید.

4قیمت کالا

قیمت کالا را در وبسایت های خارجی چک کنید و با قیمت ارز آن را تبدیل کنید ، قیمت کالایی که به شما ارائه میشود باید چیزی در حدود قیمت اصلی آن باشد .

5فروشگاهی که از آن خرید میکنید رو چک کنید!

در حال حاضر فروشگاه های محدودی در ایران هستند که نمایندگی رسمی یک برند غیر ایرانی باشند ، در نتیجه داخل سایت برند مورد نظر به دنبال فروشگاهی که میخواهید از آن خرید کنید بگردید .

 

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند