آیا نمایندگی های داخل ایران واقعی هستند؟

آیا نمایندگی های داخل ایران واقعی هستند؟

خب در این مقاله قصد داریم تمام نمایندگی های داخل ایران رو به چالش بکشیم البته در حوزه البسه و پوشاک ، با ترکیه خرید همراه باشید.

در ابتدا بهتر است بگوییم که با توجه به تحریم های موجود نمیتوان خرده گرفت که چرا نمایندگی اصلی در کشور وجود ندارد ، اما میتوان این سوال را کرد که چرا جنس درجه دوم یا جنس درجه چندم تقلبی را باید با قیمت اصل به ما بفروشند؟

برای رسیدن به جواب در مورد نمایندگی ها کافی است که سری به وبسایت های رسمی برند ها بزنیم و ببینیم که آیا نمایندگی از این برند ها در ایران موجود هستند یا خیر ، خب ما به جای شما این کار رو انجام دادیم و شاید برایتان غیر قابل باور باشد که بگوییم تعداد نمایندگی های رسمی برند های برتر دنیا مانند nike  یا addidas  در ایران 1 عدد بوده که البته بعد از مشکلات تحریم جدید و در راستای حمایت از تولیدات داخلی این تعداد به 0 نمایندگی رسیده !

همچنین برند‌های کلارکس، لاکاست، زارا، ماسیمو دوتی، نایک و گپ در ایران هیچ نمایندگی نداشته و ندارند!

البته این که یک فروشگاه نمایندگی رسمی برندی باشد خود دلیل اصالت محصولات ارایه شده در آن نیست، اما با این حال در اغلب موارد جز یک مورد هیچ چاره‌ای جز اعتماد به فروشندگان برای مشتری وجود ندارد ، که آن یک مورد هم خرید مستقیم کالا از نمایندگی های خارج از کشور است که خب خرج بالایی برای مشتریان دارد ، به همین دلیل ترکیه خرید بستری را فراهم نموده تا کالاهای اصل را از نمایندگی های موجود در ترکیه خریداری میکند و برای شما ارسال میکند.

قطعا سوال شما اینجاست که خب اگر نمایندگی رسمی وجود ندارد پس چطور حتی در جاده های بین راهی هم این فروشگاه ها وجود دارند!؟ جواب سوال مشخص است ، چون سود این کالاها بسیار بالا خواهد بود ، شما فرض کنید یک کپی درجه چندم کالا که قیمتی در حدود نصف یا شاید هم کمتر به نسبت کالای اصل دارد را به جای کالای اصل به فروش برسانید ! قطعا سود نجومی نصیب شما خواهد شد اما آیا این کار درست است؟

البته با تلاش اتحادیه ها و اداره اماکن ، در سال گذشته اکئر نمایندگی های نقلبی در ایران پلمپ و جریمه سنگین شدند . که امیدواریم این روند تا بسته شدن تمام نمایندگی های تقلبی ادامه دار باشد.

پ.ن : البته ممکن است که نمایندگی غیر رسمی وجود داشته باشد که کالای اصل را به فروش برساند از طریق وارد کردن کالا به کشور به صورت غیر رسمی ، که نحوه تشخیص اصل بودن این کالاها را میتوانید در این مقاله بخوانید .

چگونه متوجه اصل بودن یک محصول شویم؟

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند